DOBROČINNOST

Nová výročná aukčná fľaša
pre Centrum Paraple

 • lahev title

  V poradí už šiesty ročník aukcie unikátnych fliaš Pilsner Urquell prebehne 13. 12. na serveri iDnes.cz a celý jeho výťažok poputuje opäť na konto Centra Paraple, ktoré sa stará o ľudí s poškodením miechy. Viac o dražbe sa dozviete na www.aukcnilahveproparaple.cz

  Tradície, ktoré pomáhajú

  V minulom roku sme prostredníctvom aukčných fliaš získali pre Centrum Paraple 1 173 122 českých korún. Od roku 2012, kedy sme túto charitatívnu dražbu usporiadali po prvý krát, je to už 4 440 415 českých korún. Vďaka ním získalo Centrum Paraple nové vybavenie pre fyzioterapiu, športovú terapiu a mnoho ďalších. Tieto peniaze tak výrazne pomohli ľuďom s poškodením miechy žiť kvalitný a plnohodnotný život.

  Zlatý ležiak tento rok oslavuje 175 rokov

  Tento rok je pre Pilsner Urquell rokom mimoriadnym. Ležiak známy po celom svete slávi 175 rokov, a preto vznikla výnimočná kolekcia desiatich aukčných fliaš. Každá z nich je jedinečná a symbolizuje jeden z desiatich najdôležitejších míľnikov histórie nášho piva.

  Design zo sklárne Moser

  Originálnu podobu tohtoročnej série aukčných fliaš vytvoril umelecký riaditeľ sklárne Moser, Lukáš Jabůrek. Design fľaše je inšpirovaný tvarom sudu, v ktorom pivo dozrieva. Ručne brúsený a leštený dekor klinových rezov symbolizuje jačmeň, z ktorého pivo vzniká. Technicky najnáročnejšia a celkom unikátna je ručne brúsená a pasovaná zátka fľaše vyrobená z farebnej moserovskej skloviny topas.

  Lahve obrazky

 • V Pilsner Urquell veríme, že tohtoročná aukcia bude opäť úspěšná, a že spoločne s vámi opäť pomôžeme tým, ktorý to naozaj potrebujú.