To najlepšie
z nás

To najlepšie z nás

Byť o niečom naozaj presvedčený je zaväzujúce, pretože sa človek neuspokojí len tak s hocičím a má na seba vysoké nároky. Preto sme hrdí na to, že u nás v pivovare máme ľudí, pre ktorých je ich práca poslaním. Od varne cez pivnice, stáčíareň až po výčap, všade tam môžete stretnúť profesionálov, ktorí sa rozhodli vareniu a starostlivosti o pivo Pilsner Urquell venovať život.

Veronika Mikésková

školiteľka výčapníkov

„Nemôžem dopustiť, aby sa toto pivo niekde zle čapovalo.“

Prehrať video
puky

Aj napriek tomu, že pochádza z vinárskej rodiny, pivo jej hneď na prvé ochutnanie učarovalo natoľko, že pri ňom zostala. Keď pred rokmi hľadali v pražskom Konvikte posilu za výčap, skúsila šťastie a podarilo sa. Navyše tam stretla majstra sveta v čapovaní plzeňského piva, Lukáša Svobodu, ktorý ju vzal pod svoje krídla a aj vďaka nemu sa v rokoch 2010, 2013 a 2014 stala finalistkou súťaže Master Bartender. Nasledujúci rok sa Veronika vypracovala na školiteľku výčapných, ktorých dnes po celom svete učí, ako sa o pivo starať a správne ho čapovať. Pri čapovaní v českom dome na Olympiáde v Kórei si naplno uvedomila, ako pivo Pilsner Urquell rezonuje vo svete, a že je súčasťou niečoho naozaj veľkého a dôležitého. Preto práca školiteľky Veroniku naplňuje a je rada súčasťou príbehu Pilsner Urquell.

JIŘÍ FUSEK

sládok výroby

„Nemôžeme riskovať, že by sa chuť mohla zmeniť.“

Prehrať video
puky

Ako malý sa chcel stať kozmonautom, no na strednej škole ho zaujalo pivovarské remeslo. Po štúdiu kvasných technológií na vysokej škole si prešiel všetkými možnými pozíciami v pivovare od varne až po plniacu linku, učil sa od skúsenejších a postupne sa vypracoval na sládka výroby. V roku 2011 sa Jiřímu splnil sen asi každého sládka. Nastúpil na túto pozíciu do plzenského pivovaru a od tej doby starostlivo stráži tajomstvo piva Pilsner Urquell a dbá na to, aby sa v Plzni stále varil ten pravý originál.

ŠTEFAN PILLÁR

víťaz master bartender 2018

„Toto pivo vám do suchého skla proste nemôžem načapovať.“

Prehrať video
puky

Čerstvý nositeľ ocenenia Master Bartender začal svoju cestu za výčap pekne od základu. Za pár rokov sa z čašníka v malom podniku na východe Slovenska vypracoval na odborníka a profesionála, ku ktorému chodí na dokonalú hladinku celá Bratislava. Aj keď má len 23 rokov, v tom čo chce v budúcnosti robiť má jasno. Ďalej rozvíjať svoj talent a učiť ostatních výčapníkov, ako robiť túto prácu čo najlepšie.