PILSNER URQUELL

TAJOMSTVO CHUTI

 • Tajemství unikátního (SK)

  Tajomstvo unikátneho postupu varenia piva Pilsner Urquell si odovzdávame z generácie na generáciu už od prvej várky z roku 1842. Za výslednú chuť však vďačíme aj tým najlepším surovinám.


  JEMNÁ CHUŤ
  VĎAKA PLZENSKEJ VODE

  Základom nášho piva je mäkká plzenská voda, ktorá má vďaka nízkemu obsahu minerálov ideálne pivovarnícke vlastnosti, a preto dodáva nášmu pivu unikátnu jemnú chuť.


  ZLATISTÁ FARBA
  VĎAKA VLASTNÉMU SLADU

  Na výrobu piva Pilsner Urquell používame vlastný slad, ktorý si sami vyrábame z najvyberanejších odrôd českého a moravského jarného dvojradového jačmeňa.


  KARAMELOVÁ CHUŤ
  VĎAKA TROJITÉMU RMUTOVANIU

  Pri rmutovaní varíme slad s vodou v medených nádobách nad otvoreným plameňom. Tento unikátny postup opakujeme hneď trikrát, vďaka čomu dostáva naše pivo charakteristickú vôňu sladových zŕn a vyváženú karamelovú chuť.


  JEMNÁ HORKOSŤ
  VĎAKA ŽATECKÉMU CHMEĽU

  Na výrobu nášho piva používame výhradne Žatecký poloraný červeňák, ktorý pivu dodáva jemnú horkosť a nádhernú chmeľovú arómu.

AKO DEBNÁRI OVPLYVŇUJÚ CHUŤ PIVA PILSNER URQUELL

TRADIČNÁ STAROSTLIVOSŤ O KVALITU

 • Část várky

  Časť várky nechávame kvasiť v ležiackych dubových sudoch, aby sme zabezpečili rovnakú chuť ako pred vyše 170 rokmi.

  OD ROKU 1842 BEZO ZMENY

  Sme jediný pivovar, ktorý si zachoval debnárov, ktorí dodnes celoročne vyrábajú nové ležiacke sudy a malé súdky na export. Naši debnárski majstri sa okrem výroby starajú aj o pravidelnú údržbu sudov a ich natieranie smolou. Vďaka ich namáhavej práci môže časť várky nášho ležiaka kvasiť a zrieť rovnako ako v roku 1842.

  POROVNÁVACIA METÓDA

  Vďaka porovnávacej metóde výroby môžu naši sládkovia pravidelne každý deň porovnávať kvalitu a chuť piva zrejúceho v ležiackych dubových sudoch s pivom z moderných nerezových tankov. Skutočnosť, že výsledné senzorické i chuťové vlastnosti piva Pilsner Urquell sú rovnaké ako pri jeho vzniku, dokazujú zhodné výsledky laboratórnych analýz z roku 1897 a zo súčasnosti.

  PRAVIDELNÁ KONTROLA OD NAJPOVOLANEJŠÍCH

  Plzenský ležiak z nerezových tankov i drevených sudov prichádzajú pravidelne kontrolovať aj emeritní sládkovia, ktorí plzenskí ležiak varili v minulosti. Ochutnať „dubový“ Pilsner Urquell môžu v autentickom prostredí historických pivníc aj návštevníci počas prehliadky pivovaru.