Byť verný svojej unikátnej ceste, znamená byť

Hrdý originál

V roku 1842 sme sa vydali na neprebádanú cestu. Priniesli sme svetu prvý svetlý spodne kvasený ležiak. Pivo plzenského typu dnes poznajú po celom svete a z čapovania sme postupom času urobili kultúru, ktorá sa stala súčasťou našej národnej identity.

Tým však naša misia nekončí.
Naďalej chránime pôvodnú receptúru a neprestávame prichádzať s novými myšlienkami ako sprostredkovať ten najlepší pivný zážitok.

Sme hrdí na to, že sme súčasťou tohto príbehu a môžeme naďalej šíriť dobré meno českého piva doma aj v zahraničí.

To, čo je u nás samozrejmosť,
svet sa od nás učí

Pozrite si, ako sa Martina vydala na unikátnu cestu, ktorej je verná dodnes..

PREHRAŤ VIDEO

MARTINA
NAVRÁTILOVÁ

Master Bartender Pilsner Urquell

„Sládek pivo varí,
no výčapník ho robí“

„Práca výčapných má stáročnú tradíciu ako pivo samo. No v minulosti sa brala skôr ako obsluha zákazníkov. Ľudia si ju nevážili a vykonával ju kdekto. Až teraz sa práca nás výčapníkov znovu dostáva do povedomia.

Pri čapovaní piva totiž nejde len o naplnenie pohára tekutinou, ale o postupy, ktoré vo výsledku zásadne ovplyvnia vzhľad piva, jeho chuť a celkový pivný zážitok. Aj skvele uvarené pivo sa totiž môže zlým načapovaním úplne pokaziť. A to je presne to, čo nechcem.”

Pre nás maličkosť,
pre vás lepšie zážitok

Ochutnanie piva
na začiatku smeny

Každý správny výčapník by mal svojim hosťom ponúkať pivo Pilsner Urquell v jeho najvyššej kvalite. Preto by mal pred začiatkom pracovného dňa skontrolovať jeho vôňu, sfarbenie a v neposlednom rade aj chuť.

PREHRAŤ VIDEO
puky

Schladenie krígľa

Pilsner Urquell sa správne čapuje do čistého a vychladeného skla. Keď má krígeľ rovnakú teplotu ako pivo, zabráni sa teplotným šokom a pivo si udrží skvelú chuť a ideálnu teplotu dlhšie.

PREHRAŤ VIDEO
puky

Prihovárať sa vždy
s úsmevom

Úsmev, dokonalo načapované pivo a obyčajné popriatie „na zdravie!“ dokáže zdvihnúť náladu nejednému milovníkovi dobrého piva. A ide nám predsa o to, aby ste sa u nás cítili čo najlepšie.

PREHRAŤ VIDEO
puky

Krígeľ otočíme smerom
k hosťovi

Správny výčapník chce, aby ste si Pilsner Urquell vychutnali pohodlne. Preto vám pri podávaní piva mierne pootočí krígeľ tak, aby uško smerovalo k vám a vy ste si ho mohli jednoduchšie zobrať do ruky.

PREHRAŤ VIDEO
puky